Evde Blog Yazarlığı Yapmak

Evde iş yapmak, dışarda yorulmadan, iş hayatının koşuşturmacasına girmeden para kazanmak herkesin hayalidir. Evde yapabileceğiniz işlerden biri de evde blog yazarlığı yapmaktır. Hâlihazırda bir işiniz var ve evde ek iş yapmak mı istiyorsunuz? Öyleyse yazımız size blog yazarlığı hakkında bilgi verecektir.

Evde Blog Yazarlığı Yapmak

Blog yazarlığı için öncelikle elbette bir blog açmak gerekir. Blog açmak masrafsızdır. Ödeme yapmaz gereken iki adım vardır. bunlardan biri alan adı yani domain name diğeri de barındırma hizmeti yani web hostingdir. Blog açmanın yıllık maliyeti 90 TL ile 150 TL arasında olmaktadır. Blog yazarlığı yapabileceğiniz WordPress yazılımı vardır. Bilgisayarınıza kurarak kendi bloğunuzu açabilirsiniz.

Her konuda blog açabilir ve yazılar yazabilirsiniz. Hedeflediğiniz pazarlar doğrultusunda fikir üretip ürünler hakkında yorum yapabilirsiniz. Sağlık, güzellik, moda ve alışveriş gibi aklınıza gelen hemen her konuda blog açabilirsiniz. Bu seçim sizin ilgi alanınıza bağlıdır.

Blog açtıktan sonra reklamlar, affiliate programlar ve sponsorluklar sayesinde para kazanabilirsiniz. İlk etapta 3 – 4 ay yazmaya devam ettiğiniz takdirde ve yazılarınız okundukça 400 – 500 TL gibi azımsanamayacak bir gelir elde edebilirsiniz. Zamanla yazmaya devam ettikçe daha fazla kazanabilirsiniz.  Affiliate pazarlama programları ve Google Adsense, yazdıkça ve okundukça kazandıran programlardır.

Blog yazarlığı deneyiminiz var ise adınız soyadınız mailiniz ve deneyiminizi içeren bir yorum bırakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir